Praha a služby Bio komunity, potraviny Ekologie a životní prostředí Počasí, klima Doprava, paliva Všeobecné mapy Historické mapy Sport, hobby Katastr, nemovitosti, ubytování Geografie, hospodářství Kultura, media Památky Restaurace, Pivo Energetika Města, regiony Webkamery Cestování, rekreace Zahraniční mapy Občanské aktivity Krizové mapy Zdraví Nezařazeno
Dvě PrahyDvě Prahy
paralelní prohlížní ortofotomap z roků 1842, 1938, 1953, 1975, 1988/1989, 2013. Doporučuji.
Pražské mapyPražské mapy
Cenová mapa stavebních pozemků, Platný územní plán sídelního útvaru hl. m. Prahy, Archiv leteckých snímků (ortofotomap) hl. m. Prahy, Digitální mapa Prahy, Povodeň 2013, Archiv map územních plánů hl. m. Prahy, Platný územní plán - výkresy ke stažení, Vyhledávač území dle zvolených parametrů, Mapy MČ ke stažení, Císařské otisky stabilního katastru, Mapa majetkoprávních vztahů, Územně analytické podklady hl. m. Prahy, Cyklomapa, Praha virtuální, Georeport, Langweilův model Prahy 3D online, Atlas životního prostředí, Google Street View v Praze, Limity využití území, Stavební uzávěry, Územně analytické podklady - výkresy ke stažení, Mapa památkové péče, Státní regulační komise pro Prahu a okolí (1920-1939), Centrum Prahy z ptačí perspektivy, Hromadné podání žádosti o vyjádření k sítím (e-UtilityReport), Praha zelená, Protidrogová zařízení v Praze
Praha 1Praha 1
interaktivní mapa o aktuálních problémech a záměrech radnice, kontakty na služby, které vám jsou na území naší městské části k dispozici, přehled zajímavých míst a lokalit, informace o stavebních uzávěrách, dopravních opatřeních apod.
Praha 2Praha 2
Mapový portál města Prahy 2
Praha 3Praha 3
Parky, Zóny placeného stání, Likvidce odpadů, Dětská hřiště, Cyklistika, Volný pohyb psů
Chodci soběChodci sobě
prostor pro nahlášení problémů, se kterými se setkáváte jako chodci na svých cestách Prahou. Vaše podněty jsou jeho prostřednictvím evidovány, zobrazovány a zasílány samosprávám městských částí nebo magistrátu k řešení. Samosprávy mohou portál využít k získání komplexnějšího přehledu o problémech chodců ve své lokalitě a vy můžete sledovat, zda a jak je řeší.

Portál provozují občanská sdružení Pražské matky a Oživení. Pražské matky se zabývají souvislostmi mezi dopravou, kvalitou životního prostředí v Praze a zdravím jejích obyvatel. Usilují o bezpečný a samostatný pohyb dětí po městě. Oživení se vedle problematiky korupce a střetu zájmů ve veřejné správě zaměřuje na podporu a propagaci dopravy šetrné k životnímu prostředí, zlepšování pěší a cyklistické infrastruktury v Praze a vzdělávání v oblasti udržitelné mobility.
Zelená mapa PrahyZelená mapa Prahy
Víte, kde vaří vegetariánské obědy? Jak si vybrat nekuřácké kavárny? Kde nakoupit čerstvou zeleninu přímo od farmářů? Odpověď na tyto a řadu dalších otázek najdete na tomto webu.

Zelená mapa představuje zcela nový pohled na město. Nejde o mapu dopravní, ale plán příjemných tras pro chodce, rodiče s dětmi, seniory a cyklisty, odpovědných obchodů a míst pro trávení volného času. Po vydání tištěné Zelené mapy v září 2010 se nyní nacházíte ve webové verzi této mapy, nabízející mnohem více informací, než tištěná verze..
Praha 8Praha 8
dětská hřiště, veřejná sportoviště
Digitální technická mapa PrahyDigitální technická mapa Prahy
Digitální mapa Prahy, Geoportál hl. m. Prahy
Pražské hřbitovyPražské hřbitovy
Přehledná mapa s možností vyhldání hrobu a dalších informací
Dopravní dostupnost v PrazeDopravní dostupnost v Praze
Analýza dopravní dostupnosti v Praz
Vybydlené domy v PrazeVybydlené domy v Praze
Chátrající a vybydlené domy v Praze, Squaty..
Sapa MapaSapa Mapa
průvodce kuchyní tržnice TTTM Sapa. Naší snahou je zmapovat místa, kde se v Sapě dobře najíte, nakoupíte vietnamské suroviny i jiné zboží. Mapu jsme přizpůsobili také chytrým telefonům, s telefonem v ruce a naší mapou se v Sapě neztratíte. Prosíme, respektujte informační cedule a dodržujte pravidla tržnice, děkujeme :)
Změny PrahyZměny Prahy
Přehledný seznam změn pražského uzemního plánu je na světě, to hlavní však teprve přichází. Připravila Arnika.
Prázdné domyPrázdné domy
mapa opuštěných nemovitostí
Odstávky vody v PrazeOdstávky vody v Praze
Pražské vodárny a kanalizace mají mapu havárií vody i plánovaných odstávek
Přístupnost budov v PrazePřístupnost budov v Praze
veřejné budovy s možností bezbarierového přístupu
FruitmapFruitmap
různé druhy ovocných stromů, které se nacházejí v městském prostředí. Pomocí mapy a jednoduchého vyhledávání umožňuje uživateli zobrazit zmapované ovocné stromy v dané lokalitě. Chceme povzbudit návštěvníky stránky, aby na mapu přidali ty ovocné stromy, které ještě nejsou zaznačené, a zároveň jim tuto činnost co nejvíce zjednodušit.
Cesta vejce k vámCesta vejce k vám
Sháníte domácí vajíčka a nevíte kde? 63 míst v Praze, kam si můžete pro domácí vajíčka dojít nebo zajet.
Nakupujte lokálně: FarmyNakupujte lokálně: Farmy
1144 zemědělských farem po celé České republice
Nakupujte lokálně: Farmářské trhyNakupujte lokálně: Farmářské trhy
Největší přehled farmářských trhů v České Republice. Najděte své oblíbené trhy, přihlašte se k odběru novinek, diskutujte s ostatními o trzích nebo si prohlédněte fotky.
BedýnkyBedýnky
Nalezněte bedýnkářskou komunitu ve svém okolí nebo založte svoji a plně ji spravujte z Nalok.cz. Najděte bedýnkáře!
Svaz Pro-BioSvaz Pro-Bio
mapa členů a bio zemědělců v ČR
Ovocné stezkyOvocné stezky
Ovoce k lidem, lidé do sadů a Moravské a slezské ovocné stezky, které si kladou za cíl udržení a obnovu tradice ovocnářství nejen v devíti oblastech Moravy a Slezska.
Pečem Pecen Kvásková mapaPečem Pecen Kvásková mapa
Najděte si ve svém okolí člověka, který se s vámi podělí o kvásek! Nápad patří panu Cuketkovi.
Potraviny na pranýřiPotraviny na pranýři
vyobrazení nekvalitních potravin na mapě ČR
Prodej živých rybProdej živých ryb
informační portál o vodě
MlékomatyMlékomaty
Mapa automatů na mléko. Pokud máte svůj oblíbený automat na mléko nebo víte o nějakém ve svém okolí a není na naší mapě, budeme moc rádi, pokud nám o něm dáte vědět. Připojte prosím co nejpřesnější adresu.
VčelařiVčelaři
Včelaři ochotní předvést tuto zálibu v praxi (Včelařské fórum) Mapa kontaktů na včelaře, kteří jsou podle ochotni předvést a popovídat si o svém koníčku.
JahodárnyJahodárny
Seznam jahodáren byl vytvořen pro stránky www.jahody.unas.cz
WWOOF komunityWWOOF komunity
WWOOF je celosvětovou výměnnou sítí, kde dobrovolníkům, kteří vypomáhají v době potřeby na ekologické farmě je poskytnuto za jejich pomoc ubytování, stravování a praktické zkušenosti. Délka pobytu není nijak limitována, vždy záleží jen na dohodě mezi farmou a dobrovolníkem (WWOOFerem) a řídí se ročním obdobím a momentální potřebou práce na farmě (sena, stavění ohrad, pastva, pletí a podobně).
FairtradeFairtrade
Obchod,Kavárna, Restaurace, Supermarket, káva, čaj, čerstvé ovoce, banány, bavlna, kakao, čokoláda, cukr, med, džusy či jiné nápoje, rýže a obiloviny, koření, květiny, víno a jiný alkohol, sušenky, zmrzlina, ořechy či sušené ovoce, zlato výrobky ze dřeva, sportovní míče, oděvy, kosmetika, řemeslné výrobky
Moruše v ČecháchMoruše v Čechách
Mapa výskytu Moruše. Více infoa další mapy najdete v diskusní skupině Kde rostou? Jedlé plané rostliny, zpustlé sady, aleje, úroda ze zahrádek...
Na ovoceNa ovoce
Stává se vám, že na cestách po českém venkově projíždíte silnicí lemovanou řadou ovocných stromů, jejichž shnilé plody se hromadí v příkopech? Že ve městě narazíte na třešeň či moruši, o kterou se nikdo nestará, nebo dokonce na sad zarostlý k nepoznání? Už jste někdy česali ovoce ze stromu u cesty, a měli při tom nedobrý pocit, že děláte něco špatného? Zajímáte se o přírodu a její okolí? Rádi se zapojujete do obecně prospěšných aktivit? Chcete jíst zdravě? Neradi plýtváte?
Mundraub mapMundraub map
mapuje ovocné stromy, ovocné keře, ořechy a bylinky ve veřejném prostoru. Tisíce lidí používá platformu pro lokalitách sdílet mezi sebou, sdílet zkušenosti a recepty.
Permakulturní zahradyPermakulturní zahrady
přehled zahrad z celého světa
Permakulturní nadšenciPermakulturní nadšenci
Lidé, kteří se snaží o udržitelný způsob života v souladu s přírodou. Pro snazší hledání spřízněných duší v okolí a navazování kontaktů. Kdo má zájem přidat se do mapy, napište mi na mail: r.smetackova@gmail.com, co mám zadat (jméno, místo , případní další kratší popis)
PermawebPermaweb
přehled členů komunitní sítě
Šance pro včelyŠance pro včely
regionální sdružení včelařů
Semínkovny ČRSemínkovny ČR
iniciativa, která vznikla na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení.
Farma v kapseFarma v kapse
vyhledávání farmářských potravin
Černé skládky v ČRČerné skládky v ČR
ekologický projekt, jehož cílem je boj proti nelegálním skládkám odpadu v České Republice. Je určen všem, jimž se nelíbí černé skládky v našich městech, vesnicích, v přírodě a především s tím chtějí něco udělat. Uživatel chytrého telefonu dokáže skládku nahlásit jednoduše a rychle díky mobilním aplikacím, případně můžete skládku nahlásit pomocí interaktivního webového formuláře. Úkolem projektu je přispět k řešení problému nelegálních skládek v České Republice zpřístupněním moderní, efektivní a široce rozšířené platformy pro jejich monitoring. Nově máte možnost hlásit i přeplněné kontejnery a upozornit tak obec na to, aby je vyvezla.
TrashOutTrashOut
environmentální projekt, kterého cílem je lokalizovat nelegální (černé) skládky po celém světě. Vyvíjíme řešení na to, jak efektivně postupovat proti nelegálním skládkám. Naším cílem je pomoci obyčejným lidem, aby měli vliv na jejich prostředí a dokázali se lehce zapojit. Tento projekt také pomůže samosprávám a lokálním instituciím změnit situaci ve světe.
Natura 2000Natura 2000
soustava chráněných území, které vytvářejí na svém území podle jednotných principů všechny státy Evropské unie. Cílem této soustavy je zabezpečit ochranu těch druhů živočichů, rostlin a typů přírodních stanovišť, které jsou z evropského pohledu nejcennější, nejvíce ohrožené, vzácné či omezené svým výskytem jen na určitou oblast (endemické).
Studánky ČRStudánky ČR
veřejný celostátní registr volně přístupných studánek a pramenů v přírodě, jako základ dlouhodobého sledování stavu vody v České republice. Víme, že již dříve vznikaly lokální seznamy studánek, ale mnohé jsou již zapomenuty (v Praze,...) či nejsou běžně přístupné (na brněnsku, na Vysočině, v okolí České Třebové,...).
Kontaminace míst ČRKontaminace míst ČR
Plošná inventarizace kontaminovaných a potenciálně kontaminovaných míst, kategorizace priorit na území České republiky. Cílem je zajištění efektivního a jednotného postupu identifikace, evidence a hodnocení kontaminovaných a potenciálně kontaminovaných míst. Základem jednotné datové platformy je stávající databáze SEKM. Obsahuje unikátní historickou fotografickou mapu ČR.
Ochrana přírody ČROchrana přírody ČR
Aplikovaná ochrana přírody - Informační portál ochrany přírody
Divoké šelmy v ČRDivoké šelmy v Beskydech
o velkých šelmách na česko-slovenském pomezí. více info
EkomapaEkomapa
Vaše ekologická navigace od ekologického institutu Veronica
Open Green MapOpen Green Map
For all people ready to participate in creating a healthy, sustainable and just world, Green Map System offers a direct pathway to the significant ecological, cultural and civic resources near home through our locally published and interactive maps, our globally recognized icons and mapmaking tools, and communications network linking Mapmakers in more than 55 countries.
Den ZeměDen Země
databáze a rozcestník akcí každoročně pořádaných v České republice kolem dne 22. dubna při příležitosti Dne Země. Mapa akcí na Slovensku
Eko-MapaEko-Mapa
Nájdite na Slovensku možnosti a služby, ktoré vám umožnia žiť viac v súlade s prírodou!
EnviroPortálEnviroPortál
Atlas Krajiny Slovenskej Republiky.
2. VÝVOJ OSÍDLENIA A MAPOVÉHO ZOBRAZENIA
3. POLOHA
4. PRVOTNÁ KRAJINNÁ ŠTRUKTÚRA
5. DRUHOTNÁ ŠTRUKTÚRA KRAJINY
6. OBYVATEĽSTVO A JEHO AKTIVITY V KRAJINE
7. PRÍRODNO-SÍDELNÉ REGIÓNY
8. CHRÁNENÉ ÚZEMIA A PRÍRODNÉ ZDROJE
9. STRESOVÉ JAVY V KRAJINE
10. KRAJINA AKO ŽIVOTNÉ PROSTREDIE ČLOVEKA
Krkonošský národní parkKrkonošský národní park
Turistika, Ochrana přírody, živá příroda, správa lesa, území ,voda...
EkolampEkolamp
Kolektivní systém pro zpětný odběr osvětlovacích zařízení. Například zářivky, úsporky, žárovky a podobně
Alej rokuAlej roku
anketu o nejkrásnější stromořadí pořádá ARNIKA.
Firmy šetrné ke dřevuFirmy šetrné ke dřevu
Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky. Logo FSC na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.
Třiď BrnoTřiď Brno
Šetřete čas a buďte EKO. Vyhazujte PET lahve na správných místech.
Environmental Justice AtlasEnviron mental Justice Atlas
practical and intuitive online platform that allows searching and filtering across 100 fields, as well as browsing by commodity, company, and type of conflict.
Opavská ekomapaOpavská ekomapa
Vaše ekologická navigace
Protected planetProtected planet
online interface for the World Database on Protected Areas (WDPA), a joint project of IUCN and UNEP, and the most comprehensive global database on terrestrial and marine protected areas. ProtectedPlanet.net lets you discover the protected areas of the world through exploring the maps and intuitive searching, feeding you information from the WDPA, photos from Panoramio© and text descriptions from Wikipedia©.
Ukliďme ČeskoUkliďme Česko
mapa úklidů po celé Ceské republice
Better MapBetter Map
interactive map documenting the geographical location, work and connected projects of NGOs around the world. The website provides detailed reports showing where NGOs are working and enables coordination during crises. The service uses Ushahidi as a platform and so data from the map can be accessed and analysed to help understanding.
Ptačí zpěvPtačí zpěv
světová mapa ptačího zpěvu
QuakesQuakes
Zemětřesení online
Weather, Hazards, Emergency PreparednessWeather, Hazards, Emergency Preparedness
A collection of national and regional-scale layers related to weather, hazards, and emergency preparedness and response, mostly for the US.
Blesky v reálém časeBlesky v reálém čase
Mapa blesků v reálném čase na mapě Evropy ale i jinde.
IntersuchoIntersucho
monitoring a klimatologie sucha v ČR
Radar Bouřky CZRadar Bouřky CZ
Aktuální stav bouřkové oblačnosti nad ČR
Český Hydro-meteorologický ústavČeský Hydro-meteorologický ústav
Teplota vzduchu, Úhrn srážek, Úhrn hodinových srážek, Průměrná denní teplota vzduchu, Minimální teplota vzduchu, Maximální teplota vzduchu, Denní suma globálního záření, Celková výška sněhové pokrývky, Výška nového sněhu, Průměrná měsíční teplota vzduchu, Měsíční úhrn srážek
Radar EURadar EU
Přehled bouřkové oblačnosti nad celou Evropou.
Climate Hot MapClimate Hot Map
Global warming effects around the world
ZemětřeseníZemětřesení
Přehledný analytický portál k zobrazení oblastí, kde se vyskytují seismické jevy. Online Seismic monitor
Zemětřesení a vulkányZemětřesení a vulkány
Global Earthquake Monitor - map & list of recent quakes world-wide. Světová mapa seismické aktivity a vulkánů v moři i na souši.
Weather UndergroundWeather Underground
Kompletní mapa počasí na celém světě.
AccuWeatherAccuWeather
zase další počasová mapa
Světelné znečištění oblohySvětelné znečištění oblohy
v roce 2012. Včetně možnosti zapnout vrstvu nočních snímků
Znečištění ovzduší v ČRZnečištění ovzduší v ČR
Celosvětová mapa monitorující v reálném čase úroveň znečištění ovzduší. Zde pouze Česká republika.
Hvězdná mapa noční oblohyHvězdná mapa noční oblohy
Můžete si zobrazit všechny zajímavé objekty na noční obloze.
Open Weather MapOpen Weather Map
free weather data and forecast API
MeteoalarmMeteoalarm
nejdůležitější informace potřebné pro prevenci před následky extrémních projevů počasí očekávaných v rámci Evropy
WindyWindy
Wind forecast
WindfinderWindfinder
weather service for kitesurfers, windsurfers, surfers, sailors, paragliders and other wind related activities - find wind, waves, weather, webcams and tides on one website!
Jízdní řádyJízdní řády
IDOS a Pražská integrovaná doprava
Parkovací místa v ČRParkovací místa v ČR
parkoviště a zóny parkování v Praze. a parkoviště v ČR.
Červená - Hlídané parkoviště
Purpurová - Parkoviště (P+R)
Fialová - Podzemní hlídané parkoviště
Zelená- Nehlídaná parkoviště bez poplatku
Oranžová - Placená parkoviště v určité hodiny
Poloha vlakuPoloha vlaku
EuroCity, InterCity, EuroNight, Expresy, Rychlíky, Spěšné, Osobní
Aktuálna poloha vlakov SK
Všetky informácie sú podávané bez záruky. Veľkosť meškania sa môže medzi stanicami, ktoré podávajú informácie o jazde vlaku, zmeniť.
Vlaky v EvropěVlaky v Evropě
Kompletní mapa Evropských vlakových cest
Babitron - Zpoždění vlakůBabitron - Zpoždění vlaků
praktické informace pro železniční dopravu v mnoha místech Evropy
Dopravní info ČRDopravní info ČR
Jednotný system dopravních informací ČR
Dopravní situace v ČRDopravní situace v ČR
Plynulost dopravy a dopravní informace v ČR, uzavírky, obchvaty, objížďky, uzávěry a práce na silnici.
Plány dopravyPlány dopravy
všechny interaktivní plány regionálních nebo městských linek, jiná původní schémata linek a dopravní informace ze spřátelených serverů
Pražské cyklostezkyPražské cyklostezky
Interaktivní mapa cyklotras a cyklostezek na území Prahy
Cyklomapy OnlineCyklomapy Online
Všechno pěkně pohromadě. Spousta odkazů na mapy.
Obce postižené kamionovou dopravouObce postižené kamionovou dopravou
města a vesnice, která jsou zatížena provozem těžké nákladní dopravy. Údaje v ní jsou shromážděny na základě informací z médií či od samotných zástupců obcí.
Dopravní situace na VysočiněDopravní situace na Vysočině
Kraj Vysočina připravil aplikaci, díky které se dozvíte nejaktuálnější dopravNí informace o uzavírkách na silnicích a dálnici. Aplikace zobrazuje podrobné informace o všech dopravních omezeních, pracÍch na silnicích, nehodách a dalších dopravních událostech. Díky tomu si můžete naplánovat svoji trasu tak, aby Vás tyto události co nejméně omezovaly.
Dojezdová mapa MHDDojezdová mapa MHD
Jak daleko dojedete pražskou hromadnou dopravou
Prahou na kolePrahou na kole
včetně mapy: Najít trasu, Mapa uzavírek a Cykloopatření
Poloha pražských tramvajíPoloha pražských tramvají
Mobilní Monitoring zpoždění autobusů. Mapa je pouze pro tramvaje vybavené GPS
Cyklostojany BratislavaCyklostojany Bratislava
bledomodrá - navrhované stojany, zelená, modrá - doplnené návrhy Cyklokoalície, červená - umiestnené
Plavební mapy ČRPlavební mapy ČR
splavnost vodních toků a další informace vnitrozemské říční plavby od Státní plavební správy
Dráhařské mapyDráhařské mapy
Česká republika a detailní popis železničních tratí, traťového vybavení, mostů, závor, návěstí, semaforů, výnamných budov a podobně. Autorem je Zdeněk Hudec Prohlížení přes formát DWF
Letový provozLetový provoz
aktuální poloha letadel na celém světě
Poloha lodíPoloha lodí
aktuální poloha námořních a říčních lodí, majáků po celém světě.
Open Sea MapOpen Sea Map
Námořní mapy
STRAVA HeatmapSTRAVA Heatmap
GPS data points
Čerpací stanice zemního plynuČerpací stanice zemního plynu
CNG má velký potenciál pro využití jako motorové palivo. Je to levná a čistá pohonná hmota s vysokým oktanovým číslem 128, palivo odpovídající současným i budoucím emisním limitům.
CNG+CNG+
stlačený zemní plyn (compressed natural gas). Je to plyn, který je dostupný v plynovodné síti v Evropě a ČR a je využíván k výrobě tepelné a elektrické energie.
Čerpací stanice LPGČerpací stanice LPG
v Čechách
Čerpadla paliv pro hybridní vozyČerpadla paliv pro hybridní vozy
ktuální informace ze světa hybridů, elektromobilů či třeba aut na plyn a vodík.
Benzínová čerpadla v ČRBenzínová čerpadla nejen v ČR
seznam čerpacích stanic Agip, Benzina, EuroOil, LukOil, OMV, PapOil, RobinOil, Shell, Slovnaft a velkého množství dalších firme na území České republiky a části Evropy.
MHD BratislavaMHD Bratislava
Linky MHD, Denné linky, Nočné linky, Električky, Trolejbusy, Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, Výluky, Mestské dráhy, Historické schémy, Historické mapy mesta, Vývoj mestských dráh, Plány do budúcnosti,
TRAVICTRAVIC
Transit Visualization Client in real time. This tracker provides movement visualization of transit data published by transit agencies and operators from all over the world. The movements are mostly based on static schedule data. Wherever real-time data is available it is also included in the visualization.
White BikesBiele Bicykle
sharing kol v Bratislavě
Google EarthGoogle Earth
globální mapová aplikace, která obsahuje velké množství mapových vrstev a další si můžete do ní importovat s pomocí datového formátu .kml
Mapy.czMapy.cz
Nejznámější mapový server v Čechách, včetně doplňkových služeb
Mapový server ČRMapový server ČR
zájmové území z různých aspektů regionálního rozvoje, užitečné informace o území
OpenStreet MapOpenStreet Map
svobodná editovatelná mapa celého světa. Tvoří ji lidé jako vy.
Vrstvy do Google mapsVrstvy do Google maps
Další sada mapových vrstev, která se dá vložit do map od Google. V tutoriálu se dozvíte jak to udělat.
BingBing
Mapový portál Microsoftu
FreeMap SKFreeMap SK
nadšenci podporujúci medzinárodný projekt Openstreetmap poskytujú slovenských členom ďaľšie nadštandardné služby. V priebehu niekoľkých rokov sa služby rozrástli natoľko, že sa tím rozhodol dať Freemap-u aj právnu formu. Koncom roka 2009 bolo založené občianske združenie.
here 3D foto mapahere 3D foto mapa
Prostorová mapa nejen Prahy, ale i více světových měst.
TourmapyTourmapy
všechno možné na mapách od CZECOT
Mapový portál JMKMapový portál Jihomoravského kraje
Územní členění JMK, Katastrální mapy JMK, Letecké snímky JMK, Územní plánování, Ochrana přírody, životní prostředí, Kulturní památky, Doprava, Zdravotnictví
Historické mapy ČRHistorické mapy ČR
Mapový portál Výzkumného ústavu geodetického, topografického a kartografického, v. v. l.
Historický atlas městHistorický atlas měst
Smíchov, Vinohrady, Josefov více info
Mollova mapová sbírkaMollova mapová sbírka
Mollova sbírka je zažitým názvem pro atlas shromážděný ve 40. a 50. letech 18. století německým diplomatem Bernardem Pavlem Mollem. Soubor zahrnuje v souladu s dobovým pojetím atlasu jak grafická vyobrazení měst a krajiny, tak jejich generalizovaná schematická znázornění - mapy. Na objednávku majitele je potom doplněn řadou kresebných znázornění důlních děl a antických památek.
Staré mapy opevněníStaré mapy opevnění
Protektorát Čechy a Morava, Československá republika, z webu Opevnění.cz
staré mapy Moravy a Brnastaré mapy Moravy a Brna
42 historických map Moravy, Brna a okolí.
Old Maps OnlineOld Maps Online
gateway to historical maps in libraries around the world.
Staré MapyStaré Mapy
Mapové dědictví našich předků dostupné pro všechny
Historické mapy PlzeňskaHistorické mapy Plzeňska
naskenované mapy zobrazené pomocí Zoomify
Historické mapy OlomouckaHistorické mapy Olomoucka
558 mapových listů z fondu Vědecké knihovny v Olomouci. Digitalizované dokumenty pochází z časového rozmezí 17. až 19. století
Rakousko-Uherské vojenské mapyRakousko-Uherské vojenské mapy
3rd Military Mapping Survey of Austria-Hungary, Index sheet of the general map of Central Europe (1:200 000)
Kartografické zdroje jako kulturní dědictvíHistorické mapy Čech
více se o projektu starých map dozvíte zde
Historical Maps of the Habsburg EmpireHabsburg Empire
This magnificent archival content is world-wide unique in sense of antiqueness, resolution and artistical implementation. Explore the georeferenced version comparing to today maps!
Bratislavský krajStopařův průvodce po Zemi
mapa stopařských míst
TravelGuideTravelGuide
12794 zařízení 3019 turistických tipů v Čechách a na Slovensku
Nudapláže v ČRNudapláže v ČR
připravili pro vás na portálu Naturista
Slovenský rájSlovenský ráj
interaktívna mapa, turistické trasy, ubytovanie, fotky.
Do kempuDo kempu
Mapap rekreačních zařízení v ČR
Vysoké TatryVysoké Tatry
na webu kamnahory.sk
Sauny v ČRSauny v ČR
přehled saunovacích zařízení.
Koupací vodyKoupací vody
kvalita koupacích vod v České republice. Praktické informace o koupacích vodách najdete nově zpracované formou geografických informačních systémů (GIS) na stránkách MZ ČR.
Letní táboryLetní tábory
Praktické informace o letních táborech pro děti
Kde Se KoupatKde Se Koupat
zdroj především netradičních míst ke koupání doporučených uživateli.
360 cities360 cities
největší kolekce sférických panoramatických snímků z celého světa, umístěných na mapě.
Doháje.czDoháje.cz
portál taggových stezek - přináší poutavé informace naučných stezek a detaily zajímavých míst přímo na displej mobilního telefonu. Ve spojení s moderní technologií vytváříme nové možnosti přístupu k informacím pro návštěvníky přírodovědně nebo památkově cenných lokalit.
TuristikaTuristika
Mapa k využití volného času v České republice
Lyžařské oblasti v RakouskuLyžařské oblasti v Rakousku
mapa lyžařských středisek v Alpách
Outdoor v PrazeOutdoor v Praze
Mapový přehled rekreačních míst a outdoorových aktivit na území hlavního města.
BikemapBikemap
podrobná mapa cyklistických cest včetně výškových profilů a vzdáleností
Cyklomapa Jižní MoravaCyklomapa Jižní Morava
Archeologické expozice, Architektura, Cykloservisy, Doprava kol, Galerie, Hraniční přechody, Informační tabule, Jeskyně a krasové jevy, Kina, Muzea, NP, CHKO, Obce, Památky – architektonické, církevní, hrady a zámky, městské, technické, UNESCO, zříceniny, Pikniková místa, Přírodní zajímavosti, Půjčovny kol, Stravování, TIC, Ubytování, Wellness
Turistická mapa PlzeňskaTuristická mapa Plzeňska
interaktivní mapa s velmi detailními a bohatými údaji.
Kempy v EvropěKempy v Evropě
co nejlepší pro plánování dovolené. Chceme, aby základní koncept průvodce kempy byl otevřený a aby žil.
Řeky a vodní dílaŘeky a vodní díla
Mapa jezů zajímavá pro vodáky. Od webu Horydoly.cz
SkiareálySkiareály
Od serveru HoryDoly najdete ještě dalších 129 map
InlineInline
trasy na inline bruslení a také školy Inlajn bruslení.
ParaglidingParagliding
vzdušný prostor a oblasti letového prostoru pro paragliding.
LezeníLezení
Lezecké oblasti.

písmeno P - parkování
zelený baráček - umělka na lano nebo boulder (nemusí být krytá)
červená divná věc - skála na lano
modrá vlnka - DWS
LongboardingLongboarding
lokality vhodné na longboarding.
Golfová hřištěGolfová hřiště
Přehled golfových hřišť v ČR uložených v aplikaci Online Golf Scorecard, která nabízí zdarma archivaci a analýzu golfových výsledků.
Airsoft SlovenskoAirsoft Slovensko
Slovenská airsoftová databáza ihrísk a týmov. Zeleny balonik je tím, modry je airsoft / military obchod a cerveny je bojisko.
Splavnost řekSplavnost řek
unformace pro vodáky na portálu Raft.cz.
RC letecké modelářstvíRC letecké modelářství
místa a letiště pro provozování leteckého modelářství
Nebezpečné jezyNebezpečné jezy
Vodáci pozor, více se dozvíte na Nebezpečné jezy.
Cyklo AtlasCyklo Atlas
cyklisticé a turistické mapy online
Katastr nemovitostí 2.0Katastr nemovitostí 2.0
Nahrazení uživatelsky nepřívětivé přehledové mapy pro Katastr nemovitostí - spojení existujících podkladů - map, satelitních map, streetview, katastru nemovitostí
Reality monitor ČRReality monitor ČR
aplikace monitorující nabídky realitních serverů v ČR a inovativním způsobem je zobrazující na mapových podkladech.
Hotely, penziony v ČRHotely, penziony v ČR
interaktivní mapy na váš web
Bez realitky cenová mapaBez realitky Cenová mapa
Trendy cen nemovitostí podle lokality. Cena v lokalitě je vztažena na 1m², hodnotu určíte porovnáním barvy na mapě s legendou. Ceny nemovitostí v ČR.
Rezervace ubytováníRezervace ubytování
Hotely a lůžkové kapacity v celé České republice i na Slovensku
Cenová mapa nemovitostíCenová mapa nemovitostí
pomůcka realitním makléřům, odborné i laické veřejnosti v orientaci na trhu s nemovitostmi, v orientacích o cenových úrovních.
Ceny pozemků OlomoucCeny pozemků Olomouc
Cenová mapa stavebních pozemků na území statutárního města Olomouce
ARC GIS MapyARC GIS Mapy
Interaktivní mapové podklady
Marine ExploreMarine Explore
profesionální mapová aplikace pro zobrazení nejrůznějších geo-hydrologických a enviromentálních dat
GEO portál ČRGEO portál ČR
Více typů datových map sdružených do jednoho prostředí
Demografie USADemografie USA
vizualizace zastouupení jednotlivých ras v USA
Stav vody ČRStav vody ČR
Vodohospodářský informační portál
Radonová mapa ČRRadonová mapa ČR
výsledky mapování radonového indexu na území České republiky v měřítku 1 : 50 000. Podrobné informace o radonovém riziku a konstrukci map radonového indexu získáte na prezentační stránce o radonovém riziku
Geologické mapy ČRGeologické mapy ČR
různé druhy map, včetně 1:25000, 1:50 000 atd.
lesní a myslivecké hospodářstvílesní a myslivecké hospodářství
Mapy lesního hospodářství v ČR: Vlastnické poměry, Etážovitost, Zakmenění, Cílový hospodářský soubor, Lesní hospodářské osnovy, Oblastní plány rozvoje lesů, Mapy zdravotního stavu lesů, Honitby, Přehledové mapy, Národní inventarizace lesů, správní hranice ORP.
Vodní hospodářství a ochrana vodVodní hospodářství a ochrana vod
hydrologické mapy Čech a Moravy, povodí atd. Hydroekologický informační systém (HEIS VÚV) je centrálním informačním systémem VÚV TGM, v.v.i., v oblasti vodního hospodářství a ochrany vod a informačním zdrojem pro řešitele ústavu a uživatele z řad veřejné správy a odborné i laické veřejnosti.
Sněhová mapaSněhová mapa
Mapa zatížení sněhem na území České republiky
Vizuální obchodný registrVizuální obchodný registr
umožňuje interaktívne prezerať vzťahy a detaily z obchodného registra SR. Je určený všetkým, ktorí chcú vidieť veci v súvislostiach a potrebujú nástroj, ktorý uľahčí ich hľadanie. Údaje sú preberané online, čiže máte vždy k dispozícii aktuálne údaje.
Vizuální obchodní rejstříkVizuální obchodní rejstřík
vizualizace vztahů firem a osob, zobrazení nejdůležitějších informací z českého obchodního rejstříku.
Veřejné zakázkyVeřejné zakázky
Projekt od Iniciativy za otevřenou datovou strukturu Opendata.
Projekty financované z EUProjekty financované z EU
Přehled o projektech, které byly na území České republiky realizovány za pomoci prostředků z fondů Evropské unie
Dotace snadnoDotace snadno
refernční projekty podpoření z Evropské Unie z webu Dotacesnadno.cz.
Digitální kina v ČRDigitální kina v ČR
Kina vybavená digitální projekcí dle standardu DCI na území České republiky. Vytváří Pro-DIGI
Digitální kina v SRDigitální kina v SR
Kina vybavená digitální projekcí dle standardu DCI na území Slovenské republiky.
Newspaper MapNewspaper Map
Celostátní i regionální noviny z celého světa
Mapa InternetuMapa Internetu
scheme displaying objects’ relative position; bi-dimensional presentation of links between websites on the Internet. Every site is a circle on the map, and its size is determined by website traffic, the larger the amount of traffic, the bigger the circle. Users’ switching between websites forms links, and the stronger the link, the closer the websites tend to arrange themselves to each other.
Letní festivalyLetní festivaly
Informujeme o aktuálním dění na festivalové scéně v České republice a na Slovensku
Pořady České televizePořady České televize
převážně dokumentární pořady vysílané v ČT
Digitální vysílání v ČRDigitální vysílání v ČR
Mapy Českého telekomunikačního úřadu
DVB-T vysílače v EvropěDVB-T vysílače v Evropě
Interaktivní mapa vysílačů DVB-T
Filmová místaFilmová místa
kde se jen tato překrásná scéna natáčela? Najděte to na mapš ČR
Praha Město literaturyPraha Město literatury
projekt na podporu pražského literárního života, který vznikl v roce 2009 z iniciativy Městské knihovny v Praze a Českých center. K dispozici je také Historická mapa.
Digitalizace knih na objednávkuDigitalizace knih na objednávku
Evropské knihy dostupné ve formě elektronických knih – na objednávku a za rozumnou cenu. Evropské knihovny vlastní milióny knih, které byly vydány v letech 1500 až 1900. Tyto knihy jsou – vzhledem k vysoké historické hodnotě – vyhrazeny pouze k výpůjčkám do studoven. Díky EOD službě mohou být tyto skryté poklady dostupné komukoli – vzdálené pouhých pár kliků myší.
Vinyly, desky, placky, LP, 12''Vinyly, desky, placky, LP, 12''
Kamenné obchody, kde se dají koupit desky. Mapu se snažím držet v aktuálním stavu, pokud víte o dalším krámě nebo najdete nějaký nepřesnosti, napište mi prosím do commentů, budu za to vděčný. Seznam obchodů a historie úprav.
Slovenské hradySlovenské hrady
neziskový projekt zhromažďujúci a sprístupňujúci informácie o slovenských hradoch, zámkoch a pevnostiach internetovej verejnosti.
Vodní mlýnyVodní mlýny
databáze vodních mlýnů v Čechách na Moravě a ve Slezsku.
Brněnský architektonický manuálBrněnský architektonický manuál
včetně interanktivní mapy architektury. podrobné informace o brněnských stavbách, které vznikly v letech 1918-1945... Je zde databáze 400 architektonických objektů s údaji o jejich přesné adrese, GPS souřadnicích, MHD zastávkách v blízkosti, případně o jajich památkové chraně a zpřístupnění pro veřejnost. V podobě krátkých textů a audionahrávek ke stažení je zde zachycena i stručná historie těchto staveb, okolnosti jejich vzniku, životní osudy majitelů i architektů. Součástí databáze je fotografická a plánová dokumentace a interaktivní mapa Brna, která umožní snadné vyhledávání ibjektů a plánování tematických procházek po jedné z devíti navržených tras nebo sestavování vlastní architektonické stezky.

Předem navržené architektonické procházky po jednotlivých městských částech jsou obyvatelům Brna i domácím a zahraničním návštěvníkům k dispozici také v tištěné podobě ve formě mapy a průvodce. K orientaci bude sloužit i značení na chodníku před objekty, které obsahuje kód stavby a internetové stránky. Tak lze jednoduše, například prostřednictvím mobilního telefonu, získat informace o objektu, nebo si poslechnout jeho příběh přímo v ulicích Brna.
Hrady a zříceniny v ČecháchHrady a zříceniny v Čechách
Více se o hradech dozzvíte na straně O Hradech
Staré fabrikyStaré fabriky
dokumentace a popularizace staveb průmyslového dědictví. Více najdete na webu Fabriky.
Hrady a zámky v ČRHrady a zámky v ČR
A další turisticky, historicky nebo jinak zajímavá místa na území ČR a také ubytování v jejich okolí.
Hliněné domy MoravaHliněné domy Morava
Vše o hliněném stavitelství na webu Hlína
Muzea Evropy a USAMuzea Evropy a USA
přehled nejznámějších muzeí v mnoha zemích světa
Pivovary v ČecháchPivovary v Čechách
modrý pin - aktivní, fialový pin - v rekonstrukci, či ve výstavbě
Slovenské pivovarySlovenské pivovary
i na Slovensku je z čeho vybírat.
Čajová ligaČajová liga
Soutěž go týmů, sestavených v čajovnách.
žlutá - členové Čajové ligy, tyrkysová - rozjednané čajovny, zelená - informované čajovny, mají kartičky, modrá - ostatní čajovny, fialové - nemají zájem, červené - nejsou to čajovny, červený kříž - zrušené čajovny
Mapa pivovarůMapa pivovarů
Pivní mapa a seznam pivovarů - nyní včetně příhraničí! Po kliknutí na příslušný kraj dojde k jeho přiblížení. Po rozkliknutí pivovaru se v novém okně objeví jeho stručný popis (včetně adresy, webu a GPS). Podrobnější informace o jednotlivých pivovarech (alespoň těch českých) naleznete na stránkách Pivovary.
Mapa pivovarů v ČRMapa pivovarů v ČR
o pivu u nás i ve světě
Kohoutková voda ČRKohoutková voda ČR
restaurace, kde vám dají k pití kohoutkovu vodu
Pivní InfoPivní Info
Váš průvodce na cestě za dobrým pivem..
Vegetariánské restauraceVegetariánské restaurace
v České republice i na Slovensku
Vietnamská bistra a restaurace v PrazeVietnamská bistra a restaurace v Praze
seznam všech restaurací a bister v Praze, které nabízejí vietnamské pokrmy (zahrnuty jsou i ty, které nabízejí jídla jiných asijských zemí). Recenze restaurací si můžete přečíst na našem blogu
ScukScuk
Mapujeme dobroty. Na Scuku se projídáme a propíjíme zajímavými podniky (a děsně nás to baví). Podniky recenzujeme a na Scuk potom dáváme jen ty, v nichž stojí za to utratit peníze.
Průvodce pana CuketkyPrůvodce pana Cuketky
Gastronomický průvodce z dílny pana Cuketky. Všechny recenze, reportáže a doporučení na jednom místě! Restaurace - červené štítky,
Delikatesy, cukrárny - oranžové štítky. U každého objektu najdete odkaz na plnou verzi recenze nebo článku. Číslo za názvem restaurace udává hodnocení od 1 do 10, kdy 10 je nejlepší.
Dobře se najímDobře se najím
Restaurace s obědovým menu, kam stojí zato chodit.
Obnovitelné zdrojeObnovitelné zdroje
ekologicky šetrné technologie ve stavebnictví, obnovitelné zdroje energie, nízkoenergetické, pasivní a nulové domy a příklady dobré praxe na ochranu krajiny a přírody, které jsou v pohraničí realizovány nebo by bylo vhodné je realizovat pro zachování a zlepšení životního prostředí pro další generace.
Bioplynové staniceBioplynové stanice
BPS komunální, BPS průmyslové, BPS zemědělské, Skládkový bioplyn, ČOV
Větrné elektrárny v ČRVětrné elektrárny v ČR
aktuálně instalované větrné elektrárny na území České republiky
Obnovitelné zdroje energieObnovitelné zdroje energie
stav obnovitelných zdrojů v ČR, praktické zkušenosti o reálném chování systémů pro využití obnovitelných zdrojů energie. Je zde řešen monitoring systémů využívajících OZE se vzdáleným přenosem naměřených hodnot. Projekt má vzdělávací a popularizační charakter, tzn. že může sloužit potřebám široké veřejnosti za účelem její osvěty, informovanosti a bližšího poznání obnovitelných zdrojů energie.
Solární elektrány v ČRSolární elektrány v ČR
Seznam a mapa FVE v ČR s možností vyhledávání. Nalezené solární elektrárny jsou vykresleny na mapě a pod ní jsou vypsány v tabulce s možností zobrazení jejich detailních parametrů.
Obnovitelné zdroje energie SKObnovitelné zdroje energie SK
Od Solarweb.sk Červené značky vyjadrujú pripomienku alebo návrh na doplňujúce údaje k zdroju OZE v danom mieste. Farbu značky na zelenú zmenia riešitelia Mapy OZE. Modrá značka s bodkou označuje odhadované miesto zdroja - záber z väčšej diaľky
Výrobci elektřiny v ČRVýrobci elektřiny v ČR
Mapa výrobních zdrojů a elektáren: Jaderné, Uhelné, Větrné, Sluneční, Biomasa, Teplárny, Kogenerační jednotky, Vodní, Ve výstavbě, Bioplyn.
Jaderné elektrárny světaJaderné elektrárny světa
na světě je dostatek jaderných elektráren, které by mohly způsobit problémy stejné, nebo i vážnější než je problém jaderné elektrárny Fukušima. Přemýšlejte o tom.
Podmořské kabelyPodmořské kabely
světová mapa podmořských datových kabelů
Submarine cable MapSubmarine cable Map
mapa podmořských kabelů
Mapový portál PlzněMapový portál Plzně
obsahuje desítky map: Doprava, Turistika, Služby, Životní prostředí, Územní členění, Historické mapy
MHD v PlzniMHD v Plzni
Schéma linek MHD Portál města Plzně
Mateřské školy PlzeňMateřské školy Plzeň
Polohy mateřských škol v Plzni.
Zmola, OlešnickoZmola, Olešnicko
projekt, který chce využít možnosti společně mapovat pomocí webových technologií mikroregion Olešnicko. No a tvořit všelicos jiného souvisejícího s prostorovým plánováním a životem lidí, které zmíněný prostor spojuje. Bláhový nápad Václava Plíhala, který se snaží celý projekt rozběhnout? Záleží na tom, nakolik a jakým způsobem se zapojíte.
Hradec KrálovéHradec Králové
Digitální technická mapa města: Elektrické silové kabely, Místní telefonní kabely, Místní telefonní kabely v maj. města, Televizní kabely, Televizní kabely v maj. města, Veřejné osvětlení, sig. kabely, Veřejné osvětlení, sig. kabely v maj. města, Teplovod - sekundární, Teplovod - primární, Podzemní prostory a konstrukce, Ochrana vodovodu a kanalizace, Vodovod, Vodovod v maj. města, Kanalizace, Kanalizace v maj. města, Ochrana plynovodu, Plynovod, Účelová mapa povrchové situace
Mapový portál BrnoMapový portál Brno
Mapa města, Územní plán, Cenová mapa, Územně plánovací dokumentace, Sběrná střediska odpadů, Městská zeleň, Zdroje znečišťování ovzduší, Brownfields, Geologie, Uzavírky komunikací, Cyklostezky v Brně a okolí, Registr adres, Hluková mapa, Soustava centrálního zásobování objektů teplem.
Jak se změní Olomouc?Jak se změní Olomouc?
Změna územního plánu Olomouce. Mapa nezobrazuje všechny změny, které návrh nového územního plánu přináší, ale pouze ty, které považujeme za nejpodstatnější. Zabarvené plochy a linie jsou pouze orientační, jejich tvar, velikost a umístěný nemusí být přesné. Informace k zobrazeným lokalitám budou postupně aktualizovány. V případě potřeby budou do mapy přidány nové plochy či linie.
Olomouc bez bariérOlomouc bez bariér
Bezbariérovost se na první pohled týká jen skupiny spoluobčanů, tzv. osob se sníženou schopností pohybu a orientace, která zahrnuje osoby s pohybovým, zrakovým, sluchovým a mentálním postižením, osoby pokročilého věku, těhotné ženy a osoby doprovázející dítě v kočárku nebo dítě do tří let. Je však zřejmé, že tato skupina je široká a obsahuje cca třetinu populace, ale z jiného úhlu pohledu vidíme, že každý člověk se v průběhu života několikrát dostává do období, kdy potřebuje bezbariérové prostředí, ať již sám jako dítě, rodič či senior. Přitom v situacích po úrazech nebo při cestování s těžkými, objemnými zavazadly také bezbariérově upravené prostředí velmi oceníme. Bezbariérové prostředí města je tedy v průběhu života využije každý z nás.
Cyklistika v OlomouciCyklistika v Olomouci
CYKLISTI, zapojte se do projektu! V rámci předmětu Participativní GIS v rozvoji na Katedře rozvojových studií PřF UP v Olomouci jsme vytvořili projekt na zmapování stojanů na kola. Používáte kolo jako dopravní prostředek do školy/práce? Jezdíte často na kole po Olomouci? Stalo se Vám někdy, že byste neměli kde kolo odložit? Chybí Vám stojan ve městě nebo jsou stojany přeplněné. Zaznačte chybějící stojany do mapy!
Turistický průvodce BratislavouTuristický průvodce Bratislavou
Místa, která jsou vhodná pro úspornou turistiku.
Mapa mestaMapa mesta
interaktívna mapa, občianska vybavenosť
Webcams TravelWebcams Travel
Turistické webkamery ze všech koutů světa
Mapa kamerMapa kamer
Občanský projekt mapující policejní a dopravní kapery v ulicích Prahy
Křižovatky OstravaKřižovatky Ostrava
Sledování křižovatek v reálném čase na mapě Ostravy
Světová mapa webkamerSvětová mapa webkamer
kompletní přehled umístění veškerých webových kame
WebcamsWebcams CZ
Aquaparky, Geocache, Golfová hřiště, Hrady a zámkyLetiště, Lyžařské areály, Meteostanice, Noční pohledy, Výstavba objektů
Mapa webových kamerMapa webových kamer
Připravil Český Hydrometeorologický Ústav, zaostřeno zejména na oblohu
RakouskoRakousko
Ubytování, Gastronomie, Zážitky, Kultura, Aktuální počasí, Prospekty, 100 rak. měst, WiFi hotspoty zdarma, Veřejná doprava
ŠvýcarskoŠvýcarsko
kontakty, gastronomie, Kultura / volný čas, Veřejné budovy, Nakupování / služby, Geo / Počasí
Mapa ŠvýcarskaMapa Švýcarska
Typically Swiss Hotels, Affordable Hotels, Hotels, Apartments, Group accommodation and youth, 200 Excursions, Swiss Parks, Cableways, City/Resort, Congress Centre, Meeting hotels, Event location, Meeting destinations, Lakesides / Swimming Pools, Snow reports, Webcams, Panoramio photos, Video
SlovinskoSlovinsko
Slovinsko je země slovinského národa. Kámen po kameni, byl postaven Slovinsko minulou a současnou generací. Lidé jsou různí, protože tyto kameny pochází z regionů, kde mají kořeny, je slovinský vápenec, tvrdý i měkký, teplý i studený, hladký i robustní. Jsme spojeni s láskou se svým jazykem a kulturou, a to i svou krví. V naší zemi, za naši svobodu, pro naše zemi, Slovinsko.
VídeňVídeň
Public transport, Elevator in station, Barrier-free pedestrian route, Current traffic situation, Construction site, One-way street, Traffic lights, Parking, City bike station, Bicycle route, Bicycle stand, Car sharing, Taxi rank, Boat landing stage, Airport, Art and leisure, Point of interest, Museum, Public swimming pool, Park, Playground, Off-leash dog area, sports facility, Bathing area, Danube Island, Barbecue area, Hotels & guest houses, Campsite, Children & youth facility, Guided Park Programme for children & young people, Children’s & youth organisation, Vienna City Marathon, City walks, Public facility, Police, Community service office, Municipal housing estate, Housing in Vienna, Wohnpartner, Facility management, Municipal office, Lost & found box, Cemetery, Churches and religious communities, International Organisation, EU Project, Public alarm siren, Communication & business, Post office, Post box, Barrierefreie Bankfilialen Bank Austria, Multimedia station, WLAN hotspot, Driving school, Viennese market, Education, Public Library, Kindergarten, Music and Singing School, School, University, Public Learning Centre, Health & Social Services, Pharmacy, Doctor, Dentist, Hospital, Defibrillator, Residential Building/Nursing Home, Advice centre, Supermarket for socially deprived persons, Drinking fountain, Clean city, Recycling collection, Dog poo bags, Waste collection site, Hazardous waste collection, Mobile hazardous waste collection, Lavatory
My London MapMy London Map
Mapa Londýna prakticky. Ulice, Metro, hotely, apartmány, předprodej vstupenek do divadla.
City Guide BerlínCity Guide Berlín
Průvodce po městě Berlín podle Jaroslava Rudiše pro Reflex
City Guide PařížCity Guide Paříž
I. Magická Paříž
II. KDE BYDLÍ SLAVNÍ
III. KDE SLOŽIT HLAVU
IV. KDE SE NAJÍST
V. NEZAPOMENUTELNÉ KAVÁRNY
VI. ODVRÁCENÁ TVÁŘ PAŘÍŽE
VII. CO DĚLAT V PAŘÍŽI?
VIII. FILMOVÁ PAŘÍŽ
X. PAŘÍŽ - "COUP DE COEUR"
Panoramy kolem MoskvyPanoramy kolem Moskvy
virtuální prohlídky v podmoskevské oblasti
Ekologické kauzyEkologické kauzy
Připravila nezisková organizace Arnika
Lepší místoLepší místo
Chceme hezčí Českou republiku. A věříme, že česká vesnice může být stejně pěkná jako rakouská obec. Chceme angažované obyvatele, kterým není lhostejné, co se děje za okny jejich obývacího pokoje. Věříme, že typický Čech nebude v budoucnu jen nadávat u piva. Jsme přesvědčeni, že úředníkovi dokážeme pomoci, aby byla jeho práce efektivnější. Místo vyplňování formulářů může dělat kroky, které jsou vidět, mají smysl a veřejnost si jich bude vážit. Věříme, že rodiče a škola mohou z dětí vychovávat aktivní občany, kteří vědí jak a proč se zapojit. Víme, že senioři mají zkušenosti, čas i energii měnit svět kolem sebe. Chceme, aby je využili. A byli doceněni. Podněcujeme obyvatele i úředníky k aktivitě a angažovanosti. Vysvětlujeme, co je veřejný prostor a proč by na něm mělo každému z nás záležet. Snažíme se rozvíjet občanskou společnost a komunitní život. Plánujeme přípravu materiálů do výuky občanské nauky ve školách a legislativní poradnu. Stačí, když každý udělá jen ten kousek práce, který může a chce. Někdo přispěje finančně, někdo nápadem či zkušeností, další může natřít lavičku, protože má dost času. Nebo prostě proto, že rád natírá. Každá pomoc je důležitá a podstatná. Lepší místo je a vždy bude zdarma. Pro občany i úřady.
NešvarníkNešvarník
mapa pro spotřebitele, kterým není jedno, co se děje v jejich okolí. Každý může jejím prostřednictvím upozornit ostatní na nekvalitní zboží nebo potraviny, klamavé praktiky, kuriozity a další nešvary, na které narazí. Aplikaci vytvořil spotřebitelský časopis dTest.
Herny v BrněHerny v Brně
Modelová mapa míst v Brně-Střed, kde nesmí být povolen hazard připravilo občanské sdružení BRNĚNÍ, o.s.
Piana na uliciPiana na ulici
najděte si a zahrajte jen tak pro radost sobě i druhým.
Dumpster diving BrnoDumpster diving Brno
freeganism na území města Brna. Cíl: zmapovat celé Brno - každej den se vyhodí mega jídla - proč ho nesebrat

červené - nedostupné
žluté - nejisté
zelená - jídlo
Vyšetřovaní politiciVyšetřovaní politici
Přehled českých měst, kde v roce 2012 zatýkala policie politiky.
Dobrovolnické příležitostiDobrovolnické příležitosti
Mapa ČR a databáze dobrovolnických projektů a činností.
SAR System CZSAR System CZ
Zásahy a události týkající se pátracích a záchranných akcí na území České republiky.
NGO Aid MapNGO Aid Map
data on international development and humanitarian response
Integrovaný záchranný system ČRIntegrovaný záchranný system ČR
detailní zobrazení míst včetně sloupů veřejného osvětlení. Jestliže jste nuceni okolnostmi volat na záchranné nebo bezpečnostní složky, jednoduše 150, 155, 158 nebo 112, můžete jim přesně sdělit svou polohu. Najděte co nejbližší lampu pouličního veřejného osvětlení a najdete na ní číslo. Dle něj operátor najde vaši přesnou polohu. Jedná se o nejrychlejší způsob, než kdybyste složitě vysvětlovali, kde se nacházíte. starší mapa
Krizové řízení Hradec KrálovéKrizové řízení Hradec Králové
všechny potřebné informace v krizových situacích
Google Crisis ResponseGoogle Crisis Response
activations and responses from 2014 - 2005. Within each placemark are links to resources for each event. More information.
Světová mapa hladuSvětová mapa hladu
více informací o tom, jak ve světě hladoví lidé, se dozvíte na IFRPI.
Jak nakrmit svět?Jak nakrmit svět?
Může globální produkce plodin naplnit budoucí požadavky? Rostlinná výroba bude muset do roku 2050 zdvojnásobit svůj objem ke splnění potřeb rostoucí a stále větší populace. Řešení tohoto problému bude obtížné, ale ne nemožné, podle Institutu pro životní prostředí University of Minnesota.
Earthquake Hazards ProgramEarthquake Hazards Program
part of the National Earthquake Hazards Reduction Program (NEHRP), established by Congress in 1977. We monitor and report earthquakes, assess earthquake impacts and hazards, and research the causes and effects of earthquake.
Crisis WatchCrisis Watch
monthly bulletin designed to provide busy readers in the policy community, media, business and interested general public with a succinct regular update on the state of play in all the most significant situations of conflict or potential conflict around the world.
StreetAlertStreetAlert
StreetAlert sleduje výjezdy hasičů a zásahy strážníků: pokud se krizová událost stane v nastavené vzdálenosti od vaší polohy, chytrý mobil s naší aplikací vám do několika minut oznámí, co se děje. Ulici si však můžete nechat hlídat i bez mobilu, pak vás upozorníme na e-mail.
Hasičská mapa PlzeňskoHasičská mapa Plzeňsko
poslední zásahy a další mapové vrstvy
Military MapsMilitary Maps
interaktivní mapa vojenských pozic zejména konfliktu na Ukrajině
LiveUAmapsLiveUAmaps
aktuální mapa vojenských konfliktů po celém světě.
Vojennyj MarkerVojennyj Marker
mapa a vojenské zprvodajství z webu Cassad.net Mapa nefunguje v prohlížeči Safari.
Health MapHealth Map
sledování epidemií přenosných nemocí v reálném čase a sledování vznikajících ohrožení veřejného zdraví .
Lékaři se statutem epileptologaLékaři se statutem epileptologa
Místa, kde jsou neurologové se statutem epileptologa a sociální pracovníci pro epileptiky.
modré značky - lékaři
červené značky - sociální pracovníci Více zde
Child LivesDětská úmrtnost do 5 let
The world has made extraordinary progress in helping children survive their first, most vulnerable years. UNICEF data cite 90 million lives saved just since 1990, thanks to dramatic gains on neonatal care, reducing preventable infectious disease, and other breakthroughs. Yet during those same years another 216 million under-five children died. The remarkable gains already made are proof that more can — and should — be done.
Mapa lidských nemocíMapa lidských nemocí
datová vizualizace nejrůznějších lidských nemocí
Akutní respirační infekceAkutní respirační infekce
monitoring informací o nemocnosti na ARI (akutní respirační onemocnění) a ILI (chřipce podobná onemocnění)
VozejkmapVozejkmap
databáze bezbariérových míst v České republice. Bezbariérovým místem se rozumí objekt, který je bez schodu nebo je doplněn jiným zařízením (výtah, nájezd, schodišťová plošina, zdviž).
Mapa hospiců ČRMapa hospiců ČR
hospicová péče; Paliativní medicína
Kriminalita ČRKriminalita ČR
data o trestné činnosti, která pravidelně publikuje Policie ČR. Policejní statistiky převádíme do jednoduchých tabulkových a mapových náhledů. Pro ty, kdo chtějí data hlouběji analyzovat, jsou k dispozici ke stažení v počítačově zpracovatelné podobě.
BankomatyBankomaty
Seznam nejhledanějších bankomatů a jejich přesná lokalizace na multifunkčních mapách
Terminály EuroPayTerminály EuroPay
Elektronické okamžité platby s využitím samoobslužných terminálů
ArcGIS ExplorerArcGIS Explorer
Topografická podkladová mapa ČR, Krizové řízení města Most, Chráněná území ČR, Letecká dopravní síť ČR, Univerzitní campus Albertov v Praze, Mapa hluku ČR, Geologická a geomorfologická mapa ČR, Ortofotomapa ČR, Základní mapy ČR a další...
Připojení mobilního internetuPřipojení mobilního internetu
rychosti podle portálu DSL.cz
CZFree Node MonitorCZFree Node Monitor
projekt neziskové broadband telekomunikační sítě v České Republice.
PilsFree NetPilsFree Net
Mapa pokrytí signálem otevřené komunitní sítě PilsFree.
Medaile PamětníkMedaile Pamětník
mosazné medaile ražené z leštěných raznic, o jednotném průměru 36 mm a tloušťce 2 mm
TrendsmapTrendsmap
Trendsmap has been very helpful in getting a quick view of trending conversation specific to location, especially within the context of localized brand initiatives monitored as part of iCitizen Live, Resource’s social listening center. Tools to monitoring twitter
Aktivní školyAktivní školy
Školy, které se dlouhodobě angažují v rámci programů, jež realizují různé organizace – jejich stručné charakteristiky najdete pod mapou. Hlavním smyslem mapy je usnadnit laické veřejnosti orientaci v projektech, které na školách existují. Rádi bychom zdůraznili, že zapojení do programů neznamená, že je škola “nejlepší”, ale rozhodně je to významný signál, že škola na sobě pracuje a uvažuje v širším kontextu než jen o sobě samé.
Do práce na koleDo práce na kole
v Ostravě
Vyhledávač slev v EvropěVyhledávač slev v Evropě
nejlepší nabídky ve slevě! Slevy skrz naskrz.
Regionálne školstvo na SlovenskuRegionálne školstvo na Slovensku
slúži najmä na zníženie informačnej nerovnosti v regionálnom školstve na Slovensku. Záujemcom o štúdium a ich rodičom ponúka informácie, ktoré im môžu pomôcť v rozhodovaní sa pri výbere školy. Odbornej verejnosti ponúka portál jednoduchší prístup k informáciám, ktoré boli až doposiaľ často neprístupné alebo prístupné len neprehľadne.
Veřejné WC v ČRVeřejné WC v ČR
mapa veřejných toalet v České republice
Smlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušekSmlouva o všeobecném zákazu jaderných zkoušek
zakazuje jaderné výbuchy pro každého a všude: na zemském povrchu, v atmosféře, pod vodou a podzemní.
Repository 66Repository 66
kombinace více typů světových statistický a mapových dat do jedné mapy.
Migrace obyvatelstvaMigrace obyvatelstva
pro každou zemi na světě uvidíte prvních 10 zemí poskytující celoživotní azyl emigrantům nebo prvních 10 zemí přijímajících imigranty. Navíc, když necháte myši vznášet se nad zemi můžete vidět celkový počet obyvatel, HDP na obyvatele, zda jsou HIV pozitvní a jaká je náchylnost k tuberkulóze a úmrtnost dětí mladších pěti let.
FiatLeakFiatLeak
watch the world's currencies flow into BTC in realtime
History PinHistory Pin
way for millions of people to come together, from across different generations, cultures and places, to share small glimpses of the past and to build up the huge story of human history. History pin has been developed by the not-for-profit company We Are What We Do, in partnership with Google.
WikiMapiaWikiMapia
projekt spojující mapové informace z Google Maps s texty vkládanými pomocí technologie Wiki.
Právě jsem se milovaliPrávě jsme se milovali
Place for close friends and people who want to see where in the world other very social users have fun, whether it is in a car, boat, plane or an old couch. Here you can find crazy happy people sharing their experience. If you also have fun, please share. Tell stories and post comments.
Mapa rodin vzdělávajících své děti domaMapa rodin vzdělávajících své děti doma
mapu, která si klade ambice propojovat rodiny, které své děti učí doma a hledají podobně smýšlející rodiny v okolí. Mapa je otevřena všem, proto neváhejte hledat, zapisovat do mapy svou rodinu a šířit ji dále. Pokud chcete na mapě být, buď se na mapu sami přidejte nebo vyplňte tento formulář Kdo za mapou stojí? Pravý domácí časopis a Creative space
My Street FilmMy Street Film
Jedinečný filmový projekt My Street Films míří do Čech! Natočte vlastní krátký dokument z vaší ulice a zapište se tak do originální filmové mapy Prahy. Ukažte místo, kde žijete, ostatním doma i za hranicemi České republiky a dejte Praze novou filmovou tvář!
Mapa MěsíceMapa Měsíce
včetně zakreslných všech výprav Apollo a dalších sond
Google SkyGoogle Sky
mapa hvězdné oblohy
Promítej i tyPromítej i ty
Díky programu Promítej i ty! se promítačem může stát opravdu každý! Půjčte si zdarma a legálně skvělé dokumenty uvedené na filmovém festivalu Jeden svět a promítejte je svým přátelům a známým kdekoliv chcete. Doma, ve škole, v klubu, v kavárně...
Mapa právních průtahůMapa právních průtahů
základní informace o průměrné délce vybraných typů soudních řízení.
Atestovaní kynologovéAtestovaní kynologové
pro hledání v sutinách s pomocí psů
ZnečišťovateléZnečišťovatelé
informace o znečištění jednotlivých lokalit ČR toxickými látkami. Najdete zde především informace o tom, kdo a jaké toxické látky produkuje ve vašem okolí. Můžete tu také nalézt základní fakta o tom, jak tyto látky mohou ohrožovat vaše zdraví. Aplikace pracuje s daty shromažďovanými v Integrovaném registru znečišťování (IRZ), který spravuje Ministerstvo životního prostředí. Aplikace umožňuje přehledné zobrazení původců znečištění jednak pomocí mapy a jednak v tabulkách prostřednictvím žebříčků.
Geologické zajímavosti ČRGeologické zajímavosti ČR
znázorňuje množství přírodních zajímavých geologických lokalit, pozůstatků po lidské činnosti, zejména těžební, sesuvy a propady, geologické expozice a geoparky na území České republiky. Aplikace je průběžně doplňována, v současnosti nabízí 1315 geologicky zajímavých míst, která stojí za to navštívit.
MapQuestMapQuest
pojďte editovat Open Street Map
geo PORTALgeo PORTAL
v libereckém kraji
školní ATLAS světaškolní ATLAS světa
ideální mapy pro výuku ve škole
Ekomapa BruntálskaEkomapa Bruntálska
ekologie na dosah: Autovrakoviště, Bazary, Bioobchody, Ekozemědělci a ekofarmy, Neziskové organizace, Ekofirmy, Kompostárny, Opravny, Plánované sběrné dvory odpadů, Psí útulky, Půjčovny, Sběrné dvory, Sběrny, Skládky, Hendikepovaná zvířata, Památné stromy
Klimatická změnaKlimatická změna
Zajímají Vás otázky jako: mění se skutečně teplota vzduchu v ČR? Proč je uhlík tak důležitý a jak ovlivňuje klima? Jaké jsou dopady změny klimatu nejen na zemědělství a lesnictví, ale také na městská prostředí v ČR? Můžeme se na změnu klimatu adaptovat a je to vůbec nutné? Na všechny tyto otázky a mnoho dalších Vám přinášíme odpovědi.
Letecké Bombardování BrnaLetecké Bombardování Brna
za 2. světové války v letech 1944 - 45
Zaniklé obce ČRZaniklé obce ČR
Mapa by měla připomenout zaniklé města a obce po 2.světové válce a vysídlení původního obyvatelstva.
Wi-Fi heslo na letištiWi-Fi heslo na letišti
volně dostupné wifi na letištích celého světa
Environmental Justice AtlasEnvironmental Justice Atlas
mapování environmentálních případů z celého světa
xRubriky
Odkazy
Měsíční archiv
Výběr tématu
Anketa
Credits

webdesign 2006 - 2014 by TrendSpotter. Spotter.TV is independent, nonprofitable, noncommercial site. Only for education purposes in the Czech and Slovak republic. Strictly embedded content is based on public domain, or Standard YouTube license, or Creative Commons license, or Copyright, or custom licenses based on public video sites for shared content. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders. Other links and information may not be relevant to embedded media. Visible advertising is not managed by this site.